İstanbul Burgazada Mekanları

Burgazada Mekanları, Burgazada`da Gezilecek Yerler, Yeme - İçme Tüyoları

Büyükada ve Heybeliada çok kalabalık oluyo şehirden farkı olmamaya başladı mı diyorsunuz? O zaman sizi Burgazada`ya davet edelim. :) Burgaz Ada; ağaçlarla kaplı olan Heybeliada ve Kaşık Adası`na baktığı için manzara açısından avanyajlı bir konumdadır. Adaların incisi olarakta görebiliceğimiz Burgazada diğer adalara kıyasladığımızda daha sakin, sessiz ve huzur kokar. İskeleye adım attığınız anda sizi karşılayan martılarıyla, masum masum bakarak size kendini sevdiren kedileriyle ve iç içe geçmiş sıcak mekanlarıyla daha o anda anlarsınız farkını. Neden bilmem ama hep daha romantik gelmiştir Burgazada bana.
Adanın arka tarafında kalan hem otel hemde Restoran olarak gidebileceğiniz Pyrgos`ta muhteşem manzara eşliğinde sabah kahvaltınızı edebilir yada akşamları sınırsız balık çeşitleriyle karınınızı doyurabilirsiniz. Biz toplum olarak balık sever olduğumuz için Fincan Cafe, Adakeyf ve İndos`ta sizler için iyi bir deneyim olucaktır. Bir diğer önerebiliceğim Burgazada mekanı ise, Vedat Milor`unda tastiklediği Adanın biraz tepesinde kalan Kalpazankaya Restoranı, gün batımında bir akşam yemeği için idealdir. Gün batımı yetmez günün doğuşu yokmu derseniz Madam Martha Koyun`da kamp yapıp sabaha karşıda şehrin ardından doğan güneşi izleyerek güne başlayabilirsiniz.
Burgazada`nın bir diğer öne çıkan yeri olan Sait Faik Abasıyanı`ğın yaşadığı ve ölümünden sonra müze olarak kullanılan evini ziyaret etmeden dönmeyin sakın.
Yaz mevsimlerini Burgazada`da geçiren öğretmen Bercuhi Berberyan Tatiana’nın yazmış olduğu “Burgazada Sevgilim” kitabında bakın Burgazada`dan nasılda söz ediyor. İşte size birkaç kesit;

“Taşını toprağını, kumunu çakılını, ağacını çalısını, börtüsünü böceğini sevdim onun. Ki hiç zor değil… Bir tek gün kalmak yeter…”
“Bir gün doğup büyüdüğüm topraklardan ayrılmak zorunda kalsaydım, vatan diye en çok yüreğim sızlayarak özleyeceğim yer Burgazada olurdu. Benim için Burgaz vatandır. Ben daha küçücük bir çocukken, ailece aşık olduk ona. Önce babam, sonra her birimiz tek tek kendimizce… Ve hiç bitmedi bu aşk…"
Bercuhi Berberyan Tatiana ne kadarda güzel anlatmış Burgazada`yı. İnsan başka ne diyebilir ki. . .

 • İstanbul / Adalar / Burgazada
  Mekan Açık

  Nasıl Bir Yer? : Restoran
  Yalı Sokak No:14 Burgazada-Adalar / İstanbul Sayfası 5062 kez ziyaret edilmiş

 • İstanbul / Adalar / Burgazada
  Mekan Açık

  Nasıl Bir Yer? : Restoran
  Yalı Cad. No:4 Adalar Burgazada-Adalar / İstanbul Sayfası 4239 kez ziyaret edilmiş

 • İstanbul / Adalar / Burgazada
  Mekan Açık

  Nasıl Bir Yer? : Restoran, Balıkçı
  Gönüllü Cad. Kalpazankaya Yolu No:24 Burgazada-Adalar / İstanbul Sayfası 4012 kez ziyaret edilmiş

 • Mekan Öner


  Bu listede yer almasını düşündüğünüz mekanları bize önerebilirsiniz. Eklenen mekanlar moderatörler tarafından onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  Popüler Aramalar  

Pastacı ve Pastaneler

Pastacı ve Pastaneler


Pasta Çeşitleri ve Hamur Çeşitleri ile İsim Yapmış Pastaneler

...

Pub Mekanları

Pub Mekanları


Akşamları ya da Haftasonları Vakit Geçirebileceğiniz Pub Mekanları

...

Ev Yemekleri

Ev Yemekleri


Anne Eli Değmiş gibi Ev Yemekleri Yiyebileceğiniz Mekanlar

...

Canlı Performans ve Performance Hall

Canlı Performans ve Performance Hall


Gözterileri Kaçırmayın: Canlı Performans ve Performance Hall

...

İstanbul Maç İzlenen Cafeler

İstanbul Maç İzlenen Cafeler


Derbi Keyfinizi Nerede Yapmak İstersiniz? Maç İzlenen Cafeler

...

Ankara Maç İzlenen Cafeler

Ankara Maç İzlenen Cafeler


Ankara'da Maç İzleme Keyfi Yapabilece...