Alarga Restoran


Mekan Özellikleri

Mutfak Çeşitleri
Dünya Mutfağı
Türk Mutfağı
Yunan Mutfağı
Yemek Çeşitleri
Deniz Mahsülleri
Mekan Özellikleri
Rezervasyon
Mekan Türü
Balıkçı
Restoran

Alarga Restoran İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Restoran
Yalı Cad. No:4 Adalar Burgazada-Adalar / İstanbul

Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Alarga Restoran Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
5.0

07/06/2018
Görülmesi gereken güzel sakin bir ada. Şair Faik, Manastır ve adanın diğer doğal şirin güzellikleri. Diğer adalara göre daha az kalabalık olduğu görülüyor.

5.0

20/05/2018
Yaşamak için tercih ettiğim ada. Şimdilik diğer üç adadan biraz daha az insan geliyor gibi. Ne yazıkki adanın sol tarafında kalan sahil ve ağaçlık bırakılan çöplerden dolayı pek hoş değil. Yinede çöplerin ortasında güneşlenen insanlar bulmak mümkün. Bazi durumlar bir eğitim ve zevk ayricalığından kaynaklanmiyormu? Koltuk mafyası biraz daha anlayışlı gibi, "gibi". Koltuğa oturmak istemediğimi ve adada yaşadığımı belirttigimde koltuğu kaldırabildim birkaç kere. Genellikle denize sabah erkenden girdiğimden ve daha kimsecikler olamadığından koltuk olayını sorun olarak yaşamadım. Değişmediyse ve bildiğim kadarıyla deniz ve plajlar hâlâ kanun nazarında halka ait ve bedava. C'est mon île préférée pour habiter parmis les 5iles princière y compris Sedef. L'eau propre. Moins fréquentée que les autres. Population multiculturelle. Pas étonnant de trouver des personnes qui parlé français. Des cafés au bord de L'eau sympas. Quelques restos où on peut boire du raki accompagné du poisson ou autre.

5.0

29/04/2018
Bostancıdan yaklaşık 40 dk sürüyor küçük şirin ada öğleden sonra kalabalıklaşır . Sait faik müzesi ve manastır gibi gorülmesi lazım yerler var fakat manastira gidecekseniz biraz uzunca bir yokuş tırmanmanız gerekecek yanınıza yiyecek ve içek birşeyler almanızı tavsiye ederim . Yokuş tırmanırken aşagida guzel manzaranin tadini çıkartabilirsiniz .

5.0

12/04/2018
Ortodoks kilisesinin en saygın patriklerinden Metodios’ un ada mahsende yedi yıl esir edildiğinden bahsedilmektedir. Bu gün sözü geçen mahsenin üzerinde Ayios İoannis Kilisesi bulunduğu söylenmektedir. Tarihi kaynaklarda, bu kilise altında 11 basamaklı bir zindan bulunduğunun Metodios’ un, bu zindanda tutulduktan sora üzerine inşaa edilen kilisede rahiplik yaptığından bahsedilmektedir. 17. yy da Evliya Çelebi’ nin Seyahatnamesi’ nde yazdığına göre, adanın Rum halkının çok az sayıda Yahudi ve Ermeniler’ den oluştuğundan bahsedilir. Evliya Çelebi’nin ada ile ilgili yazısında bahsettiği, “Kalesi deniz kıyısında yalçın kayalar üzerinde dört köşe küçük bir kaledir. Ada 10 mil genişlikte ve oldukça verimlidir. 300 kadar bahçeli tatlı suyu olan kuyulu evleri vardır. Halkı Rum’dur. Mamur kiliseleri vardır. Keçi ve tavşan gayet boldur. Dağlardaki bağların hesabı yoktur. Halkı zengin gemicilerdir” ifadesi ile adanın coğrafi özelliklerinden de bahsetmektedir. Heybeliada ile arasındaki mesafe 1 kilometre olan ada; çağdaş edebiyatın yazarlarından “Sait Faik Abasıyanık“ a da ev sahipliği yapmıştır. Hayatının bir bölümünü bu adada geçiren yazarın hikayelerinde Burgazadası ve diğer İstanbul Adaları’ nın önemli bir yer tuttuğundan bahsedilir. Yazarın ölümünden sonra evi müze haline getirilen evi, adayı ziyaret edenlerin gezmelerine açıktır.

4.0

25/03/2018
1-Modadır 2- Denizdir, plajdır 3- Sait Faik’tir, müzedir, öyküdür 4- Romantiktir, çok romantiktir 5-Bisiklettir, özgürlüktür, çocukluktur. 6-Pencereden sarkan sardunyadır 7- Hoşgörüdür, sevgidir, barıştır 8- Vapurdur, yandan çarklıdır. (Çarkı bulamadım ama) 9- Kedidir, pisidir, ponçiktir adalar içinde en sakin ve huzurlusu olduğunun altını çizebilirim. Yuvarlak biçimli ada yaklaşık 2 kilometre. Yani hiçbir araca ihtiyacınız yok keşfetmek için. Ama bisiklet romantik ve sportif bir alternatif olarak her zaman baki.Adanın en güzel evlerini görmek için Gezinti, Gönüllü ve Mehtap sokaklarını adımlayın. Ayrıca 600 yıllık çınarı ziyaret edip doğanın gücüne bir saygı selamı yollamadan da dönüş vapuruna binmeyin.