Dem Karaköy


Mekan Özellikleri

Cafe
Cafe
Mekan Özellikleri
Restore Tarihi

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 10:00–20:00
Salı: 10:00–20:00
Çarşamba: 10:00–20:00
Perşembe: 10:00–20:00
Cuma: 10:00–20:00
Cumartesi: 10:00–20:00
Pazar: 10:00–20:00

Dem Karaköy İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Cafe
Kemankeş Karamustafa Paşa, Hoca Tahsin Sk. No:17, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Dem Karaköy Etiketleri

Dem Karaköy Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
4.0

03/08/2018
Farklı ülkelere ait yöresel çayları tadabileceğiniz güzel mekan. Eski yeri değişti. Bence önceki yeri daha bulunabilir konumdaydı. Gidilmesi ve dünya üzerindeki diğer insanların nasıl bir çay kültürlerinin olduğunun görülmesi gerekiyor bence. Fiyatların da, bölgede kendi alanında bir rakibinin olmadığını göz önüne alırsak makul olduğunu düşünüyorum.

3.0

17/07/2018
Bol cesit cay var. Degisik bir mekan

2.0

18/06/2018
Hayatımıza bazı coğrafyalardan binlerce yıl sonra, günümüzden ise hepi topu 140-150 yıl evvel girmesine karşın çaysız yapamıyoruz. Yılda kişi başı 7.54 kg ile dünyanın en çok çay tüketen toplumuyuz. Bunda bir faktör çayı gerçekten sevmemiz iken, diğer bir faktör de kullandığımız yerli üretim çayların büyük oranda kalitesiz olması; dolayısıyla demleme için yüksek gramaj gerektirmesi. İyi çay içmek istiyorsanız ya Karadeniz'de kendi tarlanız olmalı, ya da ithal çaylara yönelmelisiniz. İlk şık oldukça düşük ihtimal olduğuna göre, biz diğerinden konuşalım... Ülkemize iyi çay içebilmek için en doğru yol, nitelikli çay evlerine uğramak. Ben de bu amaçla, işin ilklerinden olan Dem Karaköy'ü yeni lokasyonunda ziyaret ettim. Eski mekanın dekorasyonunu aratmakla birlikte yenisi, daha sakin bir ortama sahip. Çayda Avrupa ekolünün ünlü temsilcilerinden Ronnefeldt'in ürün gamından bir seçki sunuyorlar. Hafta içi bir gün öğlene doğru ziyaret ettiğim Dem'in çay menüsünde 60 farklı seçenek yer alıyor. Fiyat tek fincan için 12, demlik için 18 lira. Tercihim, bourbon vanilla siyah çay (#34) oldu. Seçimim, menüde "Dünyanın en lezzetli vanilyalarının yetiştiği Bourbon Adalarından gelen Bourbon Vanilyası ve portakal çiçeklerinden gelen uçucu yağların verdiği ferahlık, yüksek kalite siyah Hint çayı ile buluşuyor." tanıtımı ile sunulmuş. Âlâ! Servis personelinin dört dakika demleyin diyerek masama bıraktığı çay ise tek kelime ile özetlenebilirdi: facia! Muhtemelen olması gerekenden epey uzun sürede demlendiği için bayağı acılaşan ve ideal sıcaklığını kaybeden çayı maalesef içemedim. Ülkemizde çay kültürünün yayılmasını gönülden arzulayan biri olarak maalesef ilk kez bir çay evi için eleştiri yapmak zorundayım. Burada, menüyü verdikten sonra yarım saat uğramayan servis personeli, içeride mekan sahibiymişçesine rahatça dolaşan ve bir tanesi elimi ısırıp fena halde kanatan kediler, yüksek fiyat politikası gibi sıkıntıların düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. #food #foodporn #instafood #gastronomy #tea #teahouse #ronnefeldt #çay #çayevi #DemKaraköy #Karaköy #İstanbul #Türkiye

1.0

16/06/2018
Fiyatlar oldukca abartili.. her yerde ayni tad ve damak kalitesi ile ictiginiz limonatayi max.8ila10TL icebiliyorken burada 15TL gazoz ise max.8tl olmasi gerekirken 10tl oldukca abartili sonucta eski sanayi hirdavatcilar carsisinin icinde donusmus bir yer kalicilik saglamak gerekirken maalesef gecici kesiflere musait bir yer. 2ci kez fiyatlardan dolayi gelmek isterseniz dusuneceginiz bir yer olacagi kesin.

5.0

11/04/2018
Kahvaltı için gittik. İçecek olarak Matcha Latte ve siyah çay istedik. Yani içecek menüsünden çok farklı birşey denemedik. Yemek başarılı. Türk kahvaltı tabağı, omlet, İspanyol omlet, menemen, mozarella pesto bagel söyledik. Yalnız bir kısmı soğuk geldi. Hepsini bir anda ve aynı sıcaklıkta getirmenin zor olabileceğini anlıyorum ve bu yüzden hazırlandığı anda getirilmesi daha uygun olur sanırım. Beni rahatsız etmedi ama bu konuda hassas kimseler var. Öğünler aşırı doyurucu değil. O yüzden açsanız birkaç farklı sipariş vermeyi isteyebilirsiniz.