Önce Çukurcuma’da bir çay dükkanı olarak açılan, daha sonra 2008 yılında Taksim Sıraselviler’deki adresine taşınan Kiki, gurmelere hitap eden restoranı ve  bar bölümündeki alternatif müzikler eşliğinde sabahlara kadar süren ev partisi rahatlığındaki eğlenceleri ile  Avrupa’da örneklerine sıkça rastlanan bir Gastropub.

Şef Bülent Akkızoğlu’nun Kiki için özel olarak tasarladığı yeni menü, İspanya, İtalya ve Türkiye’den esintiler taşıyor. Tapaslarda deniz ürünlerinden bol miktarda yararlanan şef Akkızoğlu, klasik et ve makarna çeşitlerini balkabağı, avokado ve taze kişniş gibi malzemelerle çeşitlendirerek İstanbul’un gurme kültürüne yeni perspektifler kazandırıyor. Kendi yaptıkları ekmekler ise Kiki’nin en sevilen ürünleri arasında yer alıyor.

Bar kısmında ise Kiki’nin müzik direktörü Mert Topuz’un önderliğinde; Barış K., Kaan Sezyum, Ozan & Tayfun gibi birçok başarılı müzisyen, sanatçı ve yazarların müzikleriyle sabahlara kadar eğlenmek mümkün. Tamamen izole bahçesiyle sigara içenler için de harika bir seçenek sunan Kiki, alternatif müzik anlayışı, herkesin içeride evinde gibi davranabildiği rahat ortamı ile İstanbul’un değer bilen mekanlarından.

Kiki’nin gündüzleri ise gece müdavimlerini hayrete düşürecek kadar aydınlık ve huzurlu. Kahvaltı ve özellikle Pazar günleri 10.30-17.00 arası açık büfe brunchlar popüler. Hafta içi iş çıkış saatlerinde de yorgunluk atmak isteyenler için bir içkinin yanında ücretsiz Tapas ikram ediliyor. Bahar ve yaz aylarında ise Kiki, ağaçların altındaki bahçesiyle günlük hayatın gürültüsünden ve koşuşturmasından uzak, sakin bir kaçış noktası.


Mekan Özellikleri

Eğlence
Bar
Eğlence
Mutfak Çeşitleri
İtalyan
Mekan Türü
Brunch Kahvaltı
Restoran

Kiki İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Bar, Restoran
Sıraselviler Cad. No:42 Taksim-Beyoğlu / İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Kiki Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5