Osmanlı Mutfağı, gizli kalmış bir hazine, 700 yıl boyunca yaşamış dev bir imparatorluğun lezzet mirası. Orta Asya, Anadolu, Orta Doğu ve Balkan ülkeleri lezzetlerinin harmanlanması sonucunda zenginleşmiş ve sınırları içindeki toprakların yemek kültürleri üzerinde derin izler bırakmış... Ancak, ne yazık ki bu zengin mutfak, aşçı loncalarının yemek ve pişirme bilgilerini meslek sırrı olarak saklama geleneğinden basılı dökümanlara geçememiş ve günümüze hakkıyla taşınamamış.

 

Asitane Restaurant olarak bizler, 1991 senesinden beri bu görkemli mutfağın saklı kalmış lezzetlerini sizinle paylaşıyoruz. Bu serüvende bize Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı masraf kayıtları, önemli ziyafetlerin defterleri, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının Osmanlı yaşam tarzına ilişkin kaleme aldığı kitaplar rehberlik etti. Mönümüzdeki yemekler bu kaynaklardan alınmış özgün reçetelere sadık kalınarak hazırlanmıştır. Sizler aslına uygun malzeme ve usullerle pişirilen bu Osmanlı ziyafetinin tadını çıkarırken, biz de Osmanlı-Türk mutfak kültürüne hizmetin sevincini yaşıyoruz.

Afiyet Olsun!


Mekan Özellikleri

Eğlence
Facebook Sayfası
Mutfak Çeşitleri
Osmanlı Mutfağı
Türk Mutfağı
Mekan Özellikleri
Rezervasyon
Mekan Türü
Restoran

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 12:00–22:30
Salı: 12:00–22:30
Çarşamba: Kapalı
Perşembe: 12:00–22:30
Cuma: 12:00–22:30
Cumartesi: 12:00–22:30
Pazar: 12:00–22:30

Asitane İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Restoran
Kariye Camii Sokak No: 6 34240 Edirnekapı-Fatih /İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Asitane Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
5.0

25/07/2018
Dış bahçesi çok huzurlu. Badem çorbası, karides dolma, babagannuş, iç pilavlı kuzu tandır, kavun dolması ve helva aldik. Yediklerimizin hepsi muhteşemdi. Helvalardan en çok badem helvası güzeldi. Fiyatlar bu yemekler için gayet makul. Çalışanların hem ilgili hem mesafeli oluşu çok hoş.

3.0

04/07/2018
Çok fazla olumlu yorum okudum. Bence fazla abartılmış.. Ortam güzel, lezzet çok benim damak tadım değildi.. Ama müdavimleri bir hayli fazla..

5.0

31/05/2018
Daha önce gitmediğim bir yerdi. Yemekleri canlı müziği ve atmosferi ile bir tarih yolculuğu yaptım diyebilirim. Huzurlu bir mekan. Osmanlı mutfağı lezzetleri ve kaliteli hizmet sizi fazlasıyla memnun edecek

3.0

29/05/2018
Eskiye nazaran menü çok sıradan hale gelmiş. Eskiden çok farklı otantik yemekler yeme imkanımız vardı. Şimdi ise sıradan yemeklere ( oda çok iyi olmayan) ufak eklerle Osmanlı saray mutfağı diyorlar. Yine de sıcak ve sakin ortamı ile tercih edilebilinir. Servisi iyi. fiyatlar kabul edilebilir seviyede. Eski kalitesine dönmesi umudu ile

2.0

21/05/2018
dün iftara gittik, çorba kötüydü hem de bayağı kötüydü. ara sıcak ve soğuklar da lezzetsizdi. osmanlı mantısı plastik gibiydi. ana yemek idare ederdi diğerlerine göre. tatlı da kötüydü. meyve zaten yoktu. peynir ekmekle karnımı doyurdum gerçekten. yalnız hizmet ve garsonların tutumu kesinlikle şahaneydi. 2 puan veriyorsam da o yüzden. siz de eğer ramazanda gitcekseniz GİTMEYİN. güzelim istanbulda ne mekanlar var.. paranıza yazık.

Yakındaki Mekanlar