Osmanlı Mutfağı, gizli kalmış bir hazine, 700 yıl boyunca yaşamış dev bir imparatorluğun lezzet mirası. Orta Asya, Anadolu, Orta Doğu ve Balkan ülkeleri lezzetlerinin harmanlanması sonucunda zenginleşmiş ve sınırları içindeki toprakların yemek kültürleri üzerinde derin izler bırakmış... Ancak, ne yazık ki bu zengin mutfak, aşçı loncalarının yemek ve pişirme bilgilerini meslek sırrı olarak saklama geleneğinden basılı dökümanlara geçememiş ve günümüze hakkıyla taşınamamış.

 

Asitane Restaurant olarak bizler, 1991 senesinden beri bu görkemli mutfağın saklı kalmış lezzetlerini sizinle paylaşıyoruz. Bu serüvende bize Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı masraf kayıtları, önemli ziyafetlerin defterleri, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının Osmanlı yaşam tarzına ilişkin kaleme aldığı kitaplar rehberlik etti. Mönümüzdeki yemekler bu kaynaklardan alınmış özgün reçetelere sadık kalınarak hazırlanmıştır. Sizler aslına uygun malzeme ve usullerle pişirilen bu Osmanlı ziyafetinin tadını çıkarırken, biz de Osmanlı-Türk mutfak kültürüne hizmetin sevincini yaşıyoruz.

Afiyet Olsun!


Mekan Özellikleri

Eğlence
Facebook Sayfası
Mutfak Çeşitleri
Osmanlı Mutfağı
Türk Mutfağı
Mekan Özellikleri
Rezervasyon
Mekan Türü
Restoran

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 12:00–22:30
Salı: 12:00–22:30
Çarşamba: Kapalı
Perşembe: 12:00–22:30
Cuma: 12:00–22:30
Cumartesi: 12:00–22:30
Pazar: 12:00–22:30

Asitane İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Restoran
Kariye Camii Sokak No: 6 34240 Edirnekapı-Fatih /İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Asitane Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
5.0

25/02/2018
Osmanlı mutfağı denemek isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Tam bir kültür mirası, sahip çıkmak gerek.

5.0

16/02/2018
Asitane Restaurant, Osmanlı menüsü ve hoş ortamı ile özellikle her yıl en az bir kez gitmeyi tercih ettiğimiz çok güzel bir lokanta. Nezih ve güzel bir mekan. Osmanlı yemeklerinden oluşan menüden seçtiklerimiz çok lezzetliydi. Hizmet sunum ilgi alaka çok iyi. Bahçe kısmı da var. Çok memnun kalıp sonrasında misafirlerimizi de ağırladık. Kapı da vale var. Verdiğiniz paraya değiyor. Böyle mekanlar çoğalmalı..

4.0

14/02/2018
Yemekleri 10 numara, şarap seçimi çok kötü olan bir mekan. DLC marka şarap nedir yahu, ecdad mezarında takla atar! ;)

5.0

26/10/2017
Kavunlu dolmayı mutlaka deneyin. Yemekleri gerçekten çok lezzetli fakat biraz ağır. Eğer osmanlı mutfağını gerçekten seviyorsanız gidin mutlaka. Onun dışında her mutfaktan yemek yiyen biriyseniz osmanlı mutfağı bir tık ağır kaçar.

5.0

23/08/2017
Tarihî yarımadada Osmanlı saray mutfağından seçme reçetelerle hazırlanan leziz yemekleri tatmak,muhteşem ambiyansinda tarihte gezintiye çıkmak ve profesyonel servis elemanlarının ilgisi ile keyifli anlar geçirmek Asitane Restaurant'ta mümkün... Kariye Müzesini ve civardaki minyatür atölyelerini -özellikle Taner Alakuş Minyatür Atölyesi'ni- gezdikten sonra burada harika zaman geçirebilir,damağınızı ve ruhunuzu şenlendirebilirsiniz....Gidiniz efendim,buraları eş geçmeyiniz...

Yakındaki Mekanlar