Osmanlı Mutfağı, gizli kalmış bir hazine, 700 yıl boyunca yaşamış dev bir imparatorluğun lezzet mirası. Orta Asya, Anadolu, Orta Doğu ve Balkan ülkeleri lezzetlerinin harmanlanması sonucunda zenginleşmiş ve sınırları içindeki toprakların yemek kültürleri üzerinde derin izler bırakmış... Ancak, ne yazık ki bu zengin mutfak, aşçı loncalarının yemek ve pişirme bilgilerini meslek sırrı olarak saklama geleneğinden basılı dökümanlara geçememiş ve günümüze hakkıyla taşınamamış.

 

Asitane Restaurant olarak bizler, 1991 senesinden beri bu görkemli mutfağın saklı kalmış lezzetlerini sizinle paylaşıyoruz. Bu serüvende bize Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı masraf kayıtları, önemli ziyafetlerin defterleri, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının Osmanlı yaşam tarzına ilişkin kaleme aldığı kitaplar rehberlik etti. Mönümüzdeki yemekler bu kaynaklardan alınmış özgün reçetelere sadık kalınarak hazırlanmıştır. Sizler aslına uygun malzeme ve usullerle pişirilen bu Osmanlı ziyafetinin tadını çıkarırken, biz de Osmanlı-Türk mutfak kültürüne hizmetin sevincini yaşıyoruz.

Afiyet Olsun!


Mekan Özellikleri

Eğlence
Facebook Sayfası
Mutfak Çeşitleri
Osmanlı Mutfağı
Türk Mutfağı
Mekan Özellikleri
Rezervasyon
Mekan Türü
Restoran

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 12:00–22:30
Salı: 12:00–22:30
Çarşamba: Kapalı
Perşembe: 12:00–22:30
Cuma: 12:00–22:30
Cumartesi: 12:00–22:30
Pazar: 12:00–22:30

Asitane İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Restoran
Kariye Camii Sokak No: 6 34240 Edirnekapı-Fatih /İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Asitane Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
2.0

13/10/2018
Bu kadar reklama ben ce hayalkirikligi

5.0

10/10/2018
Kariye müzesinin hemen yanında yer alan mekân, Osmanlı sarayının mutfağından kalan reçeteler ile hazırlanan menüsü gerçekten mükemmel. Ortam çok nezih mutlaka denenmeli...

1.0

01/10/2018
Aradık bulamadım telefon açıyorum Edirne kapidayiz dediler. Tarif bu kadar nasıl gelinir söylenmedi. Metrodan Edirne kapida iniyorum. Bilen yok. Kısacası nasıl gelinir açıklayın Arayana tarif edin. Maaşımı alayım müşteri gelmesede olur. ÖYLEMİ DÜŞÜNÜYORUM MU DİYORSUNUZ.

3.0

30/09/2018
2018 iftarda cokk cokkk merakla gidip o kadar paraya degdimi diyip husranla ciktik.gunluk yemeklerde belki sorun yoktur ama iftar kesinlikle degmezdi .soguk borek hatta etler bile yeterince sicak gelmedi inanilmaz kuru bir etti yiyemeden biraktik.minnak tadimlik serbetler vardi.fiyat ve menu olarak tatmin edici degildi buna inanin.

2.0

29/09/2018
Yıllardır gitmeyi isterdim,geçen hafta nasip oldu.Kendi adıma tam bir hayal kırıklığı. Bir ahşap evin bahçesi.Porsiyonlar çok ama çok az,õzellikle başlangıçlar ve mezelerde. Ana yemekler porsiyon olarak yeterli ancak yemeklere konulan kuru meyveler ve baharatlar bütün aile fertlerimize ağır geldi.Fiyatlar ise hayli yüksekti.Ayrıca bu tarz bir restaurant da içki servisini yadırgadım.

Yakındaki Mekanlar