Hafta Sonu Piknik Havasında Mekanlar

Bahar ya da yaz aylarında hafta sonu denilince aklımıza ilk olarak “PİKNİK” kelimesi gelir.
Bu kelimeyi ise orman,yeşillik,ağaçlar,temiz hava,mangal,semaver,hamak,top,ip ve eğlence tamamlar.
Bir gün öncesi hazırlık yapılmaya başlanılır,sabah erkenden yola çıkılır.
Tahta masalarda ya da yerde oturmak,mangal başındakinin yere düşürdüğü etler,semaveri üflerken başı dönenenler,oynarken topunu suya kaptıranlar,taşırken düşürülüp patlayan karpuzlar,hamak'ı kapma yarışları...
Gün biter eve dönülür.Yorgunluk ve yüzde tebessüm geride kalan olur.En güzel anılara bir yenisi daha eklenir.

Güzel zaman geçirmeniz dileğiyle...

Şişmanın Yeri

Misafirlerimiz ceviz,ıhlamur,çam ve akasya ağaçlarının gölgesinde dere kenarında çocuklarıyla birlikte güven içinde,şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak bir ortamda mangal keyfini doyasıya yaşayacaklardır.Bu keyfe ulaşmak ise oldukça kolay,işletmemiz Fatih Sultan Mehmet Köprüsü,Kavacık çıkışından sadece 10 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır.Hafta sonları açık büfe kahvaltı servisimiz bulunmaktadır.Değerli misafirlerimizi Şimanın Yeri Mangal Keyfine bekliyoruz.

Adres:Akbaba Köyü Fener Cad. No:75 Beykoz / İstanbul
Tel:0216 320 43 74

 

Gözdağı Sosyal Tesisleri

"Sekizinci saklı tepe” Kayıtlara geçilmemiş olsa da, İstanbul’un sekizinci tepesidir burası. Tüm İstanbul, Adalar, hatta Yalova karşınızdadır. Yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçeklerse yanı başınızda. Gözdağı Sosyal Tesisi İstanbul Pendik’te 1992 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından takriben iki yüz dönümlük bir korunun zirvesinde iki dönümlük bir kapalı alan üzerinde inşa edilmiştir. Korunun yeşilliklerle dolu girişinden zirveye ulaştığınızda, ahşap mimarisiyle Kartal yuvasını andıran tesisimiz, açık ve kapalı alanlarıyla sizleri karşılar. Restaurant bölümünde leziz yemeklerin tadına bakabilir, 206 metre rakımlı tepede çayınızı yudumlayarak Gözdağı’ndan İstanbul’un o etkileyici manzarası ile üzerinizdeki tüm yorgunluğu ve stresi atabilirsiniz Tesis içerisindeki piknik alanları, seyir çardakları, çocuk parkı ve gezi alanları hafta sonunu doğal bir ortamda enerji depolayarak geçirmek isteyenlere kapılarını açıyor. 

Adres:Dumlu Pınar Mah. Gözdağı Cad. Pendik / İstanbul
Tel:0212 444 10 34

 

Çamlık ET Lokantası Mangal Ve Piknik Alanı

Avrupa Otoyolu'nda Kınalı Kavşağı, Çorlu-Tekirdağ ayrımından girince Çerkezköy istikametine giderken dördüncü kilometrede Çam korusu içindeki Çamlık Et Lokantasına ulaşırsınız.
Çam ağaçları altında aileniz il eberaber tahtadan masalarda ve hazırlanıp yakılmış mangalınızla keyfinize başlayabilirsiniz.
Çocuklar ne olacak? Düşünmeyin onlar için oyun alanları da var.

Adres: Çeltik Köyü Silivri / İstanbul
Tel:0212 749 71 07

 

Has Bahçe 

Restoranımız kapalı, açık ve yarı açık olmak üzere üç ayrı yemek salonuna sahiptir.. Kapalı mekanımız ahşap mimarinin modern bir üslupla yorumlanması sonucu son derece estetik, nostaljik ve de romantik bir atmosfere sahiptir. Bu mekanımız sevdiklerinizle paylaşacağınız özel anlar için özel olarak dizayn edilmiştir. Açık mekanlarımız ise yeşilin hakimiyetinde ferah ve huzurlu bir atmosfer barındırmaktadır. Restoranımızın hakim manzarası eşliğinde sevdiklerinizle harika saatler geçirmeniz için her türlü ayrıntı düşünülmüştür. Ağaçlar ve kuş sesleri arasında yemeklerimizi tadarken, su ve güneş sizlere tatlı bir seremoni ile eşlik edecektir. Yarı açık mekanlarımız ise çardak zevki yapmanız için tasarlanmıştır.

Adres:  Süleyman Demirel Cad. ESENKENT/İSTANBUL
Tel:  212-6050744   
 

Secret Garden

Secret GardenSecret Garden kapısından girdiğinizde; sizi yemyeşil ağaçlarla çevrili bir cennet kucaklıyor. Bahçede kendinize uygun bir yer seçip, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yeşillikler arasında temiz havada nefis bir “Brunch” ile güne başlayabilirsiniz. Eğlenceli bir hafta sonu pikniği yapabilir,güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Taş Bar’da içeceklerinizi yudumlarken boğazda ki gün batımının kızıllığını ve gecenin güzelliğini seyredebilirsiniz. Doğanın içindeyken teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir; bahçenin her köşesinden internete bağlanabilirsiniz. Siz huzurlu bir gün geçirirken ,çocuklarınız da oyun gruplarında hoşça vakit geçirebilirler.


Adres:Kalender Üstü Atadan Sok. No:12 Yeniköy / İstanbul
Tel:0212 299 00 77

 

Odtü Eymir Gölü Bağevi

Tüm sezon açık olan Bağevi, kış aylarında sobada kestane ve sıcak şarap yaz aylarında ise barbekü partileri ve bahçeye serilen minderler gibi özel hizmetleriyle dikkati çeken bir mekandır. 

ODTÜ Eymir Gölü Tesisleri içinde doğayla başbaşa kalabileceğiniz, 100'ün üstünde kuş türünü gözlemleyebileceğiniz göl manzarası ve yeşille bezeli bir yazlık mekandır aynı zamanda. 
Adından da anlaşılabileceği üzere Şarap çeşitleri oldukça geniş olan mekanın bilhassa fıçı şarabı, ev yapımı mantı ve gözlemeleri ve Amasya semaverleri ile servis edilen çayı özellikle denenmesi gereken tatlar arasındadır. 

Adres:ODTÜ Eymir Gölü BAğevi
 

Beyaz Bahçe

 Stresli ve yorucu tempodan sıyrılmak için uzaklara gitmenize gerek yok; çünkü zamanınız çok kıymetli. Hemen yanıbaşınızda İstanbul'un sanat ve sanatçı köyü olmaya aday Cumhuriyet Köy'de bulunan Beyaz Bahçe Restaurant 'ın doğal atmosferi sizi rahatlatacaktır. Atatürk'ün kurduğu ve bizzat adını verdiği Cumhuriyet Köy'de ilk restaurant olmanın gururunu sizlerle paylaşarak yaşamak istiyoruz !!! Dilerseniz sabah köy kahvaltısı yaparak, eşiniz ve dostlarınızla sakin bir ortamda kuş sesleri arasında güzel bir güne ilk adımı atabilirsiniz. Çocuklarınız için hazırlanmış olan parkımız onların neşe içinde oynamasını sağlarken, siz de hamakta gazetenizi okuyabilir veya şekerleme yapabilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız varsa onun özgürce faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Gün içinde ata binebilir, dilerseniz orman yolunda yürüyüş yapabilir, voleybol-futbol oynayabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri öğleden sonra udi Zeki'nin şarkılarıyla masanıza renk katabilirsiniz

Adres:Cumhuriyetköy, Merkez-Beykoz / İstanbul
Tel: 0216 434 51 31

*Karagöl:Çubuk ile Kızılcıhamam arası(Çubuk'a yaklaşık 40 km uzakta)
*Soğuksu Milli Parkı:Kızılcıhamam
*Beynam Ormanları:Ankara-Bala arası
*Nallıhan Kuş Cenneti:Ankara'ya 120 km uzaklıkta(Eski İstanbul yolu üzerinde)
*Dikilitaş Göleti:Ankara'ya 55 km uzakta Haymana yolu üzerinde
*Mogan Ve Eymir Gölleri:Gölbaşı
*Atatürk Orman Çiftliği
*Kurtboğazı
*Mav Göl:Kayaş yakını
*Göksu park:Eryaman
*Altınpark:Aydınlıkevler
*Çamlıdere Barajı:Ankaraya 60 km uzakta(İstanbul Yolu Üzerinde)
*Çamkoru,Hoşebe,Eğriova,Aluçdağı mesire alanları olarak bulunmaktadır.

İstanbul için piknik ve mesire yerleri;
*Anıt Çınarlar:Çatalca
*Belgrad Ormanları
*Büyükada
*Polenezköy Tabiat Parkı
*Türkmenbaşı Tabiat Parkı-Şişli
*Fatih Çocuk Ormanı
*MesireYerleri:Avcıkoru,Aydos,AyvatBendi,Azizpaşa,Binbaşı,Çatalca,Çilingöz,Değirmenburnu,Dilburnu,Esmasburnu,Fatih Çeşmesi,GaziMahallesi,Göktürk Gölet,Göztepe,HacetDeresi,Irmak,İmrahor,İnceğiz,Kaymakdolduran,Kirazlıbent,KömürcüBendi,Kurt Kemeri,Marmaracık...
 Diğer Piknik Mekanları