Ankara Rehberi

ANKARA

Ankara Mekan Rehberiniz

Çankaya,Bala,Yenimahalle,Gölbaşı,Altındağ Ankara'nın ilçelerinden bazıları olup Ankara'ya gelip mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Anıtkabir,Ankara Kalesi,Gölbaşı ve müzeler gelmektedir.Birazda eğlence derseniz işte gidebileceğiniz yerler;
Çankaya:Başkentimiz Ankara'nın birçok semtini içine aldığı için Çankaya ilçesinin sınırları geniştir. Ankaranın en seçkin semtlerinden Çankaya’da aradığınız en kaliteli ve en nezih eğlence ortamlarını bulabilirsiniz.
Çankaya’nın en popüler yerleri arasında:

**Kavaklıdere semtindeki Tunalı Hilmi Caddesi,Cinnah Caddesi ve Kuğulu Park etrafındaki kaliteli restorantları,pastaneleri ve en gözde barları bulunmaktadır.Sheraton Hotel’inin bulunduğu Arjantin Caddesi en şık restoran ve mekanlarıyla,en popüler cafeleri discolarıyla Ankara’nın en sosyetikyerlerinde ilk sıralarda yer alıyor.Tiyatro cafe bar mekanlarıyla kahvenizi yudumlarken tiyatro oyununu izleyebileceğiniz eğlence mekanları ve en sosyetik konser mekanlarıyla ünlüleri ve hayranlarını buluşturup eğenceseverlere unutulmaz dakikalar yaşatan eğlence merkezleri buradadır

**GOP semtinde ise Ankara’nın simgesi Atakule alışveriş merkezindeki mağazalar ve sinemanın yanısıra Dönerkulesinde şık restoranıyla yemeğinizi yerken Ankara’nın muhteşem manzarasını seyredebilme imkanı sunuyor. Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Atatürk Müzesinin olmasıyla da ayrıcalıklı olma özelliğini gösteriyor.Yeşillik ve sakinlik arayanlar Seğmenler ve Botanik Parkını gezebilirler.

**Kızılay ise merkeziliği ile gençlerin en bilinen ve en uğrak yeridir.Yeme-içme,kültür-sanat aradığınız her şey...Meşrutiyet ve Sakarya Caddesinde canlı müzik yapan cafeler,en popüler meyhane, pastaneler; Karanfil ve Konur Sokak ise ekonomik fiyatlarda yiyecek içecek ortamları ve jazz-pop-nostalji ve latin müzikleri çalan en gözde gece kulüp mekanlarıyla karşımıza çıkıyor.Nezih lokantalardan en ucuz kafelere kadar her bütçeye uygun fiyatları bulabilirisiniz.Alışveriş yapabileceğiniz birbirinden güzel mağazaları ise çok fazladır.

**Bahçelievler ve çok yakınında bulunan Emek semtinde kahve falı bakan cafeler,en şık restoranlar,oyun cafeleri,nargile cafeleri,değişik tatlar sunan brunch yapabileceğiniz bistro ve pastane çeşitleri,alışveriş yapabileceğiniz giyim,yiyecek vb en gözde mağazalarıyla Bahçelievler 7. cadde karşınızda…

**Oran-Yıldız da gene farklı konsepte nezih restoran,şık lokanta ve kaliteli hizmet veren kafeleri yer almaktadır.

**Ümitköy-Çayyolu Birkısmı Çankaya’ya(Beysukent-Angora-Galeria’yı kapsayan Mutlukent) birkısmı Yenimalle’ye bağlı olan Ümitköy Çayyolu semtleri hızlı bir gelişim göstererek artık Çankaya’nın en gözde mekanlarını barındırmaktadır.

**Balgat:Bakanlıkların ve iş merkezlerinin bulunmasından dolayı hızla gelişim gösteren Balgat semtinde çalışanların öğle ve akşam yemekleri için tercih ettiği restoran,lokanta,cafeler çok fazladır.Çankaya ve Ufuk Üniversitelerinin bulunması genç nüfusün buralarda bulunan cafeleri ve restoranları tercih etme sebepleri olmaktadır.

**Çukurambar semtinde ise Partilerin merkezlerinin bulunması ve Milletvekillerin ikamet ettiği bu semtte en şık ve en nezih mekanları bulabilirsiniz.

**Anıtkabir,Atatürk Müzesi gibi görülmesi gereken önemli yerler de Çankaya ilçesinde yer almaktadır.
Bala :Beynam ormanları olduğu için mesire yeri özelliği taşımasıyla şehrin gürültüsinden uzak mekanları bulabilirsiniz.
Yenimahalle:Hızlı bir gelişim gösteren Çayyolu'ndaki Park Caddesi ve Ümitköy ,artık en şık restoranların özenle seçilmiş yemekleri,en popüler barlar,en seçkin cafeleri,pub,clup fasıl ve en kaliteli eğlence mekanlarıyla Ankara sosyetesinin gözdesi.Mesakoru ve Angora Evlerinin çevrelerinde seçkin eğlence mekanlarını barındıran yerler bulunmaktadır.A.O.Ç ise Hayvanat Bahçesi etrafında kokoreç,döner ve köftecileriyle meşhur.Aynı zamanada pide kebap restoranları alkollü-alkolsüz mekanları fazladır.

*Kalabalık bir semt olan Batıkent'te her bütçeye uygun cafe ve çeşitli lokantalar vardır..

Gölbaşı :Mogan ve Eymir göllerinin olmasıyla nezih,göl kenarı restoranlarıyla düğün nişan gibi kutlamaları da yapabilirsiniz.Şehrin gürültüsünden uzak huzurlu ve kaliteli çay bahçalerinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Haftasonu piknik havasında brunchlar yapabileceğiniz bahçeiçi mekanları içine almaktadır.

Gölbaşına bağlı İncek'te açıkhava brunch(kahvaltı) yapabileceğiniz bistrolar ve eğleneceğiniz mekanlar bulabilirsiniz.

Altındağ:Ankara kalesinin tarihi esintisi arasında kaleiçi ve çevresi ayrıcalıklı restoranlarında fasıl keyfi yapabilirsiniz.En lezzetli yemekleri yerken Ankara manzarasını seyredin.Kale etrafı müze evleri ve tarih kokan konakları sizi geçmişe götürücektir. Merkezi Ulus Ankara’nın en eski semtlerindendir.Ulus meydanı ve çevre semtlerde farklı lezzetlerde kebap,pide yemek yenilen mekanları ve konak şeklinde lokantaları fazladır.Merkezde birçok alışveriş mağazaları bulunmaktadır.Aynı zamanda Gençlik Parkı’nda oyuncaklara binip eğlenebilir,içindeki restoran ve cafelerde dinlenip hoş vakit geçirebilirsiniz.

Ankara'da görülmesi gereken yerler