Konser merkezi Babylon, kültürlerarası bir anlayışla müzikseverlere farklı bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunuyor. Yeryüzünün farklı seslerini müzikseverlerle buluşturan Babylon yerli yabancı birçok müzisyeni ağırlıyor.

1999`da açıldığından bu yana İstanbul kent kültüründe öncü bir yere sahip olan ve Beyoğlu’ndaki devinimi Asmalımescit bölgesine kaydıran Babylon mimari, akustik tasarımı ve teknik donanımıyla Türkiye’nin en iyi canlı müzik mekanı olarak değerlendiriliyor. Çok amaçlı bir mekan olan Babylon ajandasını yalnızca konserlerle sınırlamayıp, tiyatro, dans, atölye çalışmaları, belgeseller gibi sanat disiplinlerine de yer ayırıyor.

 • Babylon bar menüsünü indirmek için tıklayın.
 • Babylon bar menüsü görselini indirmek için tıklayın.
 • Babylon`un cazdan elektronikaya uzanan geniş seçkisinden örnekler için tıklayın.
 • Basın`da yer alan Babylon haberleri için lütfen tıklayın.

  Türkiye`de müzik denilince ilk akla gelen kurumlardan olan Pozitif, uluslararası düzeyde, çağdaş ve alternatif çalışmalarıyla müzik endüstrisinin çeşitli kollarında etkinlik göstermektedir.
  Babylon öncü tavrı, düzenli ve benzersiz programıyla Pozitif girişimlerinden biridir.

  Babylon`un kardeş kuruluşu olan Rh Pozitif Müzik Yapım şirketi de "Caz... bu gezegenin etnik müziği" görüşünden yola çıkarak, Türk müzisyenleri ve farklı kültürlerin müzisyenlerini Doublemoon Records etiketi altında buluşturuyor, dünya piyasasına sunuyor, konser ve turne bağlantılarını kuruyor. Pozitif çatısı altındaki bir diğer şirket Pozitif Edisyon ise katalogundaki eserlerin uygun kullanımını sağlıyor, projelere yeni müzikler hazırlıyor ve kullanılan müziklerin tüm telif ve takip işlerini yapıyor.
 • Babylon kapılarını etkinlik olan günlerde hafta içi saat 21:00`de, hafta sonu 22:00`de açmaktadır. Babylon Pazar, Pazartesi kapalıdır.
  Babylon gişesi ise Salı – Cumartesi günleri arası, 12:00 – 21:00 saatleri arasında bilet satışı ve danışma olarak hizmet vermektedir.

Mekan Özellikleri

Eğlence
Bar
Dance Dans
Eğlence
Konser
Müzik Çeşitleri
Canlı Müzik
Mekan Türü
Restoran

Babylon İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Bar, Konser Merkezi
Şeyhbender Sok. No: 3 Asmalımescit-Beyoğlu / İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Babylon Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5