Big Chefs


Mekan Özellikleri

Mutfak Çeşitleri
Dünya Mutfağı
Cafe
Cafe
Mekan Özellikleri
Manzaralı Mekan
Mekan Türü
Brunch Kahvaltı
Kahvaltı
Restoran

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:30–00:00
Salı: 09:30–00:00
Çarşamba: 09:30–00:00
Perşembe: 09:30–00:00
Cuma: 09:30–00:00
Cumartesi: 09:30–00:00
Pazar: 09:30–00:00

Big Chefs İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Cafe Restoran
Tarabya, Yeniköy Cad. No:80, 34457 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Big Chefs Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
3.0

31/08/2018
Kahvaltıya gittik arkadaşımla. Planladığımız Yavaş ve Rahat adlı 67 tllik 2 kişilik kahvaltıya kişi başına 33.5 tl ödemek ve denize nazır bir kahvaltı yapmaktı. Mekâna geldim. Oturmak istediğim kısım açılmamıştı. Yine deniz gören bir kısma aldılar ama denizle aramızda kalın bir cam vardı ve camda da lekeler vardı. Buraya kadar da tamam. Arkadaşım yaklaşık 1 saat geciktiği için oturmak durumunda kaldım. O gelince menü istedik. Saat 12'ye kadar menü yokmuş açık büfe varmış dedik haydeeee. Tabii 2 çay içip 1 saat bekledikten sonra o mekânı bırakıp gitmek de olmaz dedik tamam. Allah var açık büfede bir kahvaltıda isteyebileceğiniz hatta isteyemeyeceğiniz kadar çok şey var ama isteğe göre omlet pişmemesini eksik buldum. Sonuçta bu bir açık büfeyse ve kahvaltıysa bu anlamda bana sunamayacağın çok az şey olmalı yani. Bruncha kaçacak cinsten bir tatlı çeşidi de mevcuttu. Kesinlikle doydum. Aç kalkmanızın mümkün olamayacağı kadar çok çeşit vardı ve hepsi lezzetliydi. Fakaat çay alma olayı bezdiriciydi. Bir çay istemek ayrı uğraş o çayın gelmesi ayrı mücadele. Tuvaletin ışıklandırmasını hiç sevmedim. Kopkoyu bir ışıklandırma yapmışlar. Aydınlığa çıkınca başım döndü. Finalde hesap 64 tl geldi. (Bu tamamen açık büfe fiyatıdır.) Bu fiyatlandırmaya bize zorla kitledikleri Damla su da elbette dahildi. Arkadaşıma su konmamış bana getirilen şişeye de dokunmamışım dedim biz hiç su almayalım doyduk zaten doyacağımız kadar ona göre fiyatlandırma yapın. Yok su açık büfeye dahilmiş de o suyu almasak da alsak da birmiş de. Mış mış da miş miş. Aldık çaresiz. Aldık da o kadar elit mekân olarak geçiniyorsunuz Damla su ne? İşinde iyi olan kesimi tenzih ederim tabii ki ama genel olarak garsonlarda da ilgisizlik söz konusuydu. Olumlu olumsuz diye tekrar bir özet yaparsam: OLUMLU: 1-Açık büfesi kesinlikle çok doyurucu. Aç kalkma ihtimaliniz yok. 2-İyi kötü bir Tarabya manzarası gördük. 3-Şarkı repertuvarlarını sevdim. Anladığım kadarıyla Fransızca, Rumca v.s. şarkılar çalıyordu. Boğucu müzikler asla değildi. 4-Şarj ünitesi vardı. Telefonumu bayaa hızlı şarj etmişti. Şifreli bir ünite olduğu için de sürekli telefonumu düşünmek zorunda kalmadım. OLUMSUZ: 1-Bunu sadece bu restorant için söylemiyorum. Bir mekânda müşteri memnuniyeti esastır. Tadilat gibi bir durum olmadığı sürece bana orası kapalı denmemeli. 2-64 tl hesap ödediğim bir yerin camlarını ayna olarak kullanabileceğim kadar temiz olmalı. 3-Açık büfede omlet olmayışını beğenmedim. 4-Garsonların genel olarak bir ilgisizliği vardı. 5-Eğer 12'ye kadar açık büfe varsa Zomato'ya koymuş bulunulan kahvaltı menülerinin manası ne? 6-İçmediğimiz hâlde açık büfe başlığı altında Damla su kitlemeleri. 7-Tuvaletlerinin ışıklarının çok karanlık oluşu. Yani biz bu mekâna deniz manzarası eşliğinde lezzetli bir kahvaltı yapmaya gelmiştik. Bizim için kahvaltıda bin çeşit olmasına gerek olmadığından bunu 27.5a Kız Kulesi'nin karşısındaki Filizler Köftecisi'nde gayet yapabiliyorsunuz açık hava eşliğinde.

3.0

25/08/2018
Buraya 4ncu gelisimiz, bunlarin 3nde sorun yasadik, ya yemekler cok gec ve soguk geldi, hesap icin 15 dk bekledik, su istedik 20 dk sonra geldi, garsonlar cok suratsizdi vs vs sanirim burada eleman kontrolunde sorun var 3-5 garson ekleseler isi cozecekler, ayda milyon lira ciro yapip 10 15 bin liralik garson maliyetinden kismaya calisan isletmecinin vizyonunu selamliyorum..

1.0

22/08/2018
Hep anadolu yakasındaki big cheflere giderim. Her zaman için belli kalitenin üzerinde ve yemekleri kalitelidir. Bugün big chef tarabyaya gittik. Tam bir hayal kırıklığı dana snitzel söyledik ve fajita. Yaklaşık 40 dk sonra siparişlerimiz geldi. Gelen snitzel buz gibi ve çok kötüydü. Bunun üstüne garsonu çağırdık ve siparişi değiştirdik. Fajitanın eti ise yenilmeyecek derecede sert içindeki biberler vs sunumdan çok ötede elle koparma gibi doğranmıştı. Yetkili arkadaşı çağırdım ve durumu belirttim. Yetkili arkadaşın tepkisi gerçekten çok ilgi çekiciydi. Fajita tabi biraz sert etten yapılır :))) Arkadaşım sen hangi ülkede kimin mutfağından geliyorsun ne tecrüben var bu yemeklerle alakalı fajitayı 4-5 farklı ülkede yedim ülkelerde sadece bazen yanda gelen soslar değişir onun dışında et çok güzel ve yumuşak olur. Sen bize yanmış et getiriyorsun. Birde zeytinyağı gibi bizi birşey bilmez yapıp kendinin doğru olduğunu söylüyorsun. Gerçekten çok çok yazık manzara için sürekli doluyorum diye düşünen çok yanılır. Bu kalitesizlik bir yerde son bulur

1.0

21/08/2018
Bir big chefs hayranı olarak inanın bugün çok büyük hayal kırıklığına uğradım.Eşimle ilk kez tarabyadaki mekana gittik , şimdiye kadar yediğim en kötü (nimete kötü dediğim için üzgünüm ama ) schnitzel di.Mekan inanılmaz pis yerler çöp içindeydi ,bir de üstüne üstlük oturduğum masanın altında koca koca köpek kıllarını görünce ne diyeceğimi bilemedim ki ben hayvanları çok severim fakat bu yemek yediğiniz yerde önünüzde yere pisleyen bir köpekcik olması gerektiği anlamına gelmiyor.Umarım en kısa zamanda toparlarsınız.

2.0

19/08/2018
Bu gün iletişim konusunda biraz problem yaşadık. Bir garson arkadaş her isteğinize mutfak kapandı diye sipariş almazken 20 dakika sonra diğer masaya yemek siparişleri gelmesi çelişki yarattı. Diğer garson arkadaş siparişi alabilirim diye geldi. Ve siparişinizi getirdi. İşini sevmeyen personel markayı daima negatif yönde etkileyeceği gerçeğini yaşadık.