Arkadaş Pasta & Çiçek

Bizim dostluğumuz 26 yıl önce ıstanbul Erkek Lisesi`nde öğrenciyken başladı.1979`da ıEL`den mezun olduğumuzda, Banu, Mimar Sinan Üniversitesi`nde iç mimarlık öğrenimini seçti.1984`te mezun oldu. Aynı yıl Melal ı.Ü.ıktisat Fakültesi`ni bitirdi. Tekstil firmasında müşteri temsilciliği yapmaya basladi. Banu ise 1985 yılında Geta Genel Tasarım`ı kurdu. Stand, ev, dükkan, tekne projelendirilmesi ile başlayan işler büyüyüp motor, yat üretimi ve tekne ihracina kadar gelişti.
|| Banu 1994`te çocukluğundan beri hobi olarak ilgilendiği pastacılık alanında kendini daha çok geliştirmeyi hedefledi. 1995`te Unipro kursuna katıldı. 1995-98 yıllarında iki yıl Carrefour çiçek reyonu için çiçek düzenlemeleri ve amatör peyzaj çalışmaları yaptı. 1999`da Fransa`ya gidip Cordon Bleu pastacılık okulunda eğitimini tamamladı. Bu dönemde Melal seramik çalışmaya basladı.10 yıldır seramik hamuruna şekil vermenin yanısıra 3 oğlunu da yetiştirdi.
|| 2001 Ocak ayı geldiğinde arkadaş`ı kurmaya hazırdık. Dostluğumuza gösterdiğimiz özenin, birbirimize duyduğumuz güvenin işimizi de huzurlu, özenli ve yaratıcı kılacağını biliyorduk. Çocuklarımıza yedirdiğimiz pasta, kek ve kurabiyeler taze, katkısız ve doğaldı. Aynı titizliği işimize de taşıdık.
|| Sonuçta, arkadaş pasta & çiçek, özel günleriniz için güvendiğiniz ve yaratıcılığı ile ünlenen bir işletme oldu.


Mekan Özellikleri

Mekan Türü
Pastane

Arkadaş Pasta & Çiçek İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Cafe, Pastane
Eflatun Sok: No: 3/ 1 Feneryolu-Kadıköy / İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Arkadaş Pasta & Çiçek Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5