İnci Pastanesi


Mekan Özellikleri

Cafe
Cafe
Yemek Çeşitleri
Tatlıcı
Mekan Türü
Pastane

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 07:00–00:00
Salı: 07:00–00:00
Çarşamba: 07:00–00:00
Perşembe: 07:00–00:00
Cuma: 07:00–00:00
Cumartesi: 07:00–00:00
Pazar: 07:00–00:00

İnci Pastanesi İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Pastane
Hüseyinağa, Mis Sk., 34435 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Haritayı Görmek için tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

İnci Pastanesi Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5
3.0

05/08/2018
İnci bildiğimiz eski inci 'de tatlısı artık eski tazeliğini kaybetmiş 😏 eskiden eski yerindeyken profiterol yapan satan pek çok kimse yoktu bize burda ve beyoğlunda yemek keyif veriyordu onun için nerelerden gelirdik yaz & kış demeden baktımda eski tadı lezzeti yok eskiler artik yorgun savasşı gibiler şimdi birçok kurslar var herkes bu gibi tatlıları evlerinde & pastahanelerde vb birçok yerde öğrenip pekAlasını yapabiliyorlar artik evet buranın bir ismi bir geçmişi var 'DI bana göre ayrıca fiyatlarıda yüksek geldi bana küçük 1 tabak tatlı 1 küçük çay = 16 tl 🤔 başarılar.

1.0

16/07/2018
Çok pahalı sadece insanlar merak ettikleri için gidiyorlar. Mekan sahibide bunu bildiği için tekelmiş gibi hareket ediyor. Yakın zamana kadar kredi kartı bile geçmeyen bir mekandı.

5.0

04/07/2018
1978 yılının Mayıs ayında profiterol tatlı ile bu pastanede tanıştım! Tamamen kendi icatları olan bir tatlıydı; görüntüsü garip gelmişti bana.... Oysa o günden sonra o kadar sevdim ki, Ankara'ya gittim. O zaman Ankara'nın en eski pastanelerinde sordum Hiç kimse bilmiyor Bana defalarca tekrar ettiriyorlar ne ne ne ne ne söylediğimi anlamıyorlardı. şimdi ama nereye giderseniz gidin tatlı satan her yerde oturup kelimesi yabancı bir kelime değil artık onlar sayesinde yerleşmiş bir ürün! Onlara bu lezzeti bize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Oraya gidenlere de mutlaka bir profiterolün yanında limonata almalarını öneriyorum unutamayacakları bir lezzet olacaktır diye düşünüyorum. İyi ki varlar...

2.0

30/05/2018
Hem pahallı hem de tadı bana uygun değil, belki de arkadaşların dediği gibi eski tadı korumaya çalışmasından kaynaklanıyordur. Kilosu da 78 TL ki bence pahallı. Yani ben kakaolu kremasını daha çok severim buradaysa üstüne çikolata koymaya kıyamıyorlar sanki. Birde karman çorban koyulan porsiyonları görsel olarak da pek sevmiyorum. Bizim mahallede adam soruyor kaç top profiterol koyayım diye üstüne de istediğiniz kadar çikolatasından koyuyor kilosu tam hatırlamıyorum ama 26 TL civarında.

4.0

12/04/2018
Çocukluğumun hatıraları ile dolu bir pastahane. Daha önceleri Istiklâl caddesinde bulunan bu mekan profiterol larıyla ünlü bir yer idi. Oturup profiterol yemek veya satın alıp götürmek için kuyruğa girmek kaçınılmaz idi. (Yerinin küçüklüğünden mi adının buyuklugundenmi) Istanbulun en iyi profiterol 'u buradaydı. Yer hâlâ dekorasyonu ile tarihine sadık kalmış. Daha büyük. Beyoğluna her gelişimde uğramadan yapamam. Evrensellesmeyle Turkiyeye ithal edilen çikolataların kalitesi iyileşse de inci aynı eski tadı hima edebilmiş. Tabiiki burdan 1 yıldızımı kaybediyor. Kaliteli çikolata veya Istanbulun geçmişlerdeki çikolata tadı arasında bence İnci bir seçim yapmış gibi görünüyor. :-) Gidip görülecek ve herşeye rağmen profiterol 'u yenilecek ve limonatası içilecek tarihi bir pastahane; Inci. 2 yıldız mekanı ve hatıralarım için, 1 yıldız hygien, 1 yıldız misafirperver çalışanları için. Patisserie de mon enfance d'Istanbul. Célèbre dans le temps grâce à ses profiteroles un lieu qui nécessite le détour pas pour la qualité de son chocolat mais le goût dans l'temps du profiterole à İstanbul ainsi que sa citronnade qui reste toujours la meilleure de la ville en ce qui me concerne. Malgré son déménagement la déco intérieure garde les traces du passé. Un lieu qui vaut le détour si on est dans le quartier. Il se situe tout près du Consulat de France. 4 étoiles: 2 parce qu'il est tjs capable d'évoquer des souvenirs en moi, 1 pour l'hygiène et 1 pour l'accueil.