2000 yılında doğan Coccolat markası, kurumsal yaşamına 2003 yılında başladı. Elif Kolankaya ve Tuba Genaslan ve Ayşegül Kocabaş ortaklığındaki firma, Türkiye’nin ilk pasta tasarım atölyesi ve yemek okulu.

Herşey, çocukluğundan beri mutfakta çalışmaktan büyük keyif alan Elif Kolankaya’nın, bir Sachertorte’yi  bile istediği düzgünlükte kaplayamadığını düşünüp, biraz daha şık pastalar hazırlayabilmek hedefiyle New York’taki bir “cake decorating” kursuna kaydolmasıyla başladı. Yepyeni bir dünyaya adım attığını daha ilk gün anladı. Söz konusu olan, bildiğimiz kıta Avrupası pastalarından çok farklı, o yıllar için hayal bile edilemez estetiğe sahip pastalar hazırlamaya olanak veren, modellemeye inanılmaz elverişli bir malzemeydi. Orada tanıştığı “Sugarcraft”, tasarımla lezzeti, yani yaşamındaki iki tutkuyu buluşturmasına olanak verecek bir sanat dalıydı.

Aldığı eğitimi aylarca süren çalışmalarla pekiştirip hazır olduğunu hissettiğinde dış dünyaya açıldı. Siparişler almaya başladığında, bu yepyeni pastalarla tanışanlar arasında, bu tutkuyu kendisiyle paylaşmak isteyen ne çok insan bulunduğunu mutlulukla fark etti.  Bir işin eğitimini verebilecek noktaya gelmek için çok çalışmak gerekiyordu, ama Coccolat’ın ikinci faaliyet alanı de netleşmişti işte.


Mekan Özellikleri

Cafe
Cafe
Mekan Türü
Pastane

Coccolat İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Cafe, Pastane
Moda Cad. No:151/ A ( Eski No. 243) Kad&İuml;Köy Moda Meydanı Moda - Kadıköy / İstanbul

Web Sitesi İçin tıklayınız

Bu mekanı sitemizden bulduğunuzu söylemeyi unutmayınız. Sürpiz indirimler alabilirsiniz.

Coccolat Yorumları

Değerlendirme Puanı:
3.0 / 5